Atrakcje Malborka

Jeżeli chodzi o atrakcje w Malborku, to najpopularniejszą z nich jest zamek, którego istnienie sięga 1276 roku. Obecnie mieści się w nim muzeum, jest też miejscem rozgrywania dorocznego oblężenia przez rycerzy. Będąc w tym malowniczym mieście położonym nad rzeką Nogat warto też obejrzeć Staromiejski Ratusz, bramy Garncarską oraz Mariacką, które są częścią systemu obronnego miasta z XIV wieku oraz Kościół MB Nieustającej Pomocy. Atrakcje w Malborku to nie tylko średniowieczne zabytki. Wszystkich entuzjastów mocniejszych rażeń z pewnością zainteresuje Park Linowy znajdujący się na ulicy Parkowej. Jeżeli zaś ktoś chce cofnąć się w odleglejsze czasy, powinien wybrać się do Dino Parku, odnajdzie tam ruchome dinozaury oraz kino 5D. Atrakcje w Malborku to też kąpielisko miejskie nad Nogatem oraz rejsy statkiem wycieczkowym. Dzięki temu możliwe staje się odwiedzenie Białej Góry i obejrzenie po drodze pięknych widoków. Po powrocie z rzecznej wyprawy można zrelaksować się na plaży przy kąpielisku czy też schłodzić się w wodach Nogatu.

Zabytki w Malborku

Malbork to historyczne miasto, w którym nie brakuje wielu ciekawych zabytków. Będąc w tym malowniczym miasteczku z pewnością nie można nie zwiedzić zamku wielkich mistrzów krzyżackich pochodzącego z przełomu XIV oraz XV wieku. Wraz z otaczającymi go murami obronnymi oraz bramami stanowi główny punkt wszystkich wycieczek. Inne zabytki Malborka, które można podziwiać to resztki murów obronnych miasta, zabytkowy Ratusz, bramę Mariacką oraz bramę Garncarską, ruiny Szkoły Łacińskiej, ciekawie zaprojektowany dworzec kolejowy, a także wieżę ciśnień. Co jeszcze można zwiedzić w mieście Malbork? Zabytki o charakterze sakralnym, takie jak między innymi gotycki kościół świętego Jana. Zachęcamy do poznania tego wyjątkowego miasta wszystkich turystów zarówno z Polski, jak i zza granicy.

Zamek Malbork

Niekwestionowaną atrakcją, a wręcz wizytówką miasta jest zamek położony niecałe 2km (20min pieszo) od naszego obiektu. Malbork może poszczycić się największym na świecie zamkiem pod względem powierzchniowym. Twierdza była wznoszona oraz przebudowywana w okresie XIII - XV wieku. Krzyżacy chcieli onieśmielić potęgą swego państwa przybyszy z całej Europy. Zamek Malbork w 1997 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Od 1961 roku zespół zamkowy jest muzeum. Co roku odwiedzają je turyści z całego świata. Wyprawa do krzyżackiego zamku to wspaniała lekcja historii. Malbork jest miejscem gdzie naprawdę można poczuć średniowieczną atmosferę.

Park Dinozaurów w Malborku

Planujesz wypoczynek ze swoimi dziećmi? Doskonałą propozycją jest zwiedzenie Malborka i okolic. Tereny te obfitują w różnorodne atrakcje takie jak zamek krzyżacki lub park dinozaurów w Malborku położony niecałe 3km (30min pieszo) od naszego obiektu. To świetny pomysł na spędzenie czasu z rodziną. Przy okazji dzieci mogą połączyć wspaniałą zabawę z odrobiną nauki historii. Park dinozaurów to wiele ruchomych figur, które mogą przybliżyć przyrodę, która panowała na świecie kilka tysięcy lat temu. Ścieżka edukacyjna pozwala przyswoić sobie wiedzę w łatwy i logiczny sposób. Ponadto na wesołe dzieci czeka mini zoo, plac zabaw, kino 5D - a to tylko część z atrakcji, które oferuje Dino park Malbork. Zapraszamy!

 

 

 

 

 

mapka